Hakkımızda

Eğitim, kültür, edebiyat ağırlıklı yayın yapma amacıyla 1989'da kurulan yayınevimiz bugüne kadar; "Edebiyat", "Şiir", "Eğitim", "Mizah", "Ev-Aile", "Yaşam", "Tiyatro", "İnceleme-Araştırma" adlı dizilerde yüzün üzerinde kitap yayınlamıştır. Bu dizilerde amaçlanan kültürel yaşamımıza özgün yapıtların kazandırılmasıdır. 1998-1999 yayın programında çağdaş dünya ve çağdaş Türkçe edebiyatına da yer veren yayınevimiz "Edebiyatımızda Yeni Soluklar" adlı bir dizi yayınlamaya başlamıştır. Daha önce yayınlanan Can Yücel'in "Bütün Eserleri" dizisinin yanı sıra Ayşe Kilimci'nin, Fakir Baykurt'un, Mehmet Başaran'ın, Emel Ebcioğlu'nun, son yapıtları da okura ulaştırılmıştır. Yayınevimiz, "Aile ve Çocuk" ile "Yaşam" dizilerinde herkesin okuyup anlayabileceği bir dil ile yazılmış, kendine yardımı amaçlayan psikoloji kitapları da yayınlamaktadır.
Amacımız, ülkemizde hissedilen, hem bilimsel hem de anlaşılır bir üslup ve anlayışla yazılmış psikoloji konusundaki yararlı yayın boşluğunu kapatmaktır. Batılı psikolog, psikiyatrist ve akademisyenlerin yazdıkları bu kitaplar, yayınevimizde psikolog danışmanlar tarafından seçilmektedir. 
Aile ve Çocuk Dizisinin bir kısmı, ana babaların ve ana baba adaylarının okumasına yönelikken, bir kısmı da çocukların ve gençlerin kendilerinin veya bir büyüğü ile birlikte okumalarını, ikinci gruptakiler ise çocukların duygusal ve zihinsel boyutlarda bilgilenmesini amaçlamaktadır. 
Yaşam Dizisi ise, tüm gençlere ve yetişkinlere yöneliktir. Yine mesleki jargondan arındırılmış, bireysel psikolojik sorunları irdeleyen ve bunlara çözümler sunan içeriktedir. 


Alışveriş sepetiniz boş!